Достапни линкови

Иванов: нема да се прифати решение кое ќе влијае на идентитетот


Државниот врв и сите политички актери во Република Македонија, никогаш нема да прифатат решение што ќе влијае на нашиот идентитет, изјави денеска во Битола претседателот Ѓорге Иванов, додавајки дека Македонија сака решение што ќе биде во согласност со резолуциите на Обединетите Нации. Секое решение што ќе придонесе да се менува одреденица за нашиот јазик, за нашата посебност, за Македонија е неприфатливо, рече Иванов.
XS
SM
MD
LG