Достапни линкови

Тринаесетмина убиени во Пакистан


Тринаесетмина милитанти загинале вчера и денеска во Пакистан во регионот Орказаи во близина на авганистанската граница, соопштија пакистанските вооружени сили. Војската почна офанзива во регионот откако талибанските милитанти пребегаа од јужен Вазиристан. Пристапот во Орказаи е ограничен.
XS
SM
MD
LG