Достапни линкови

Иранската опозиција повикува на протести


Двајца лидери на иранската опозиција испратија апел до народот повторно да излезат на протести на 12 јуни годинава, кога се одбележува една година од вториот претседатедателски мандат на Махмуд Ахмадинејџад. Повикот го испратиле опизициските лидери Мирхусеин Мусави и Мехди Каруби, пишува на интернет страниците на иранската опозиција. Опозиционерите и понатаму одбиваат да ја прифатат ланската изборна победа на претседателот Ахмадинејџад.
XS
SM
MD
LG