Достапни линкови

Хефнер го спаси „Холивуд“


Познатиот знак „Холивуд“ беше спасен од пропаст благодарејки на донација од основачот на магазиноит „Плејбој“, Хју Хефнер. Ова е втор пат Хефнер да донира пари за спас на големиот знак поставен на ридот крај градот. Со донација од 12,5 милиони американски долари , биле предмислени инвеститорите кои сакале да градат куќи околу знакот кој прв пат бил поставен во 1923 година.
XS
SM
MD
LG