Достапни линкови

Чавез: Нема иранско присуство во Венецуела


Претседателот на Венецуела Уго Чавез го отфри извештајот на Пентагон во кој се наведува дека елитна едница на иранската Револуционерна гарда била присутна во Венецуела. Според него, наводите во извештајот кој во минатата недала бил предаден во Конгресот, биле целосно лажни. Чавез оцени дека Соединетите држави можеби бараат изговор за напад врз неговата земја.
XS
SM
MD
LG