Достапни линкови

Ослободени кинески заложници во Авганистан


Кинеското министерство за надворешни работи соопшти дека биле осолободени двајцата кинези кои пред три месеци беа киднапирани од талибанците во Авганистан. Кинезите биле во добра здравствена состојба. Други детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG