Достапни линкови

Пентагон да гo истражи убивањето новинари во Ирак


Комитетот за заштита на новинарите побара од Пентагон да ја истражи смртта на новинарите во Ирак кои биле во рацете на американските сили. Во писмото до секретарот за одбрана Роберт Гејтс се прецизира дека досега 16 новинари и тројца нивни помошници биле убиени од американските војници во Ирак.
XS
SM
MD
LG