Достапни линкови

Телефонски разговор Груевски- Папандреу


Македонската влада соопшти дека премиерот Никола Груевски нема да учествува на конференцијата во Атина која ќе се одржи од 28 до 30 мај. Во соопшението се вели дека за ова Груевски го информирал грчкиот премиер Јоргос Папандреу во телефонски разговор. Во продолжение на соопштението се вели дека двајцата премиери разговарале за актуелните теми во регионот и двајцата изразиле отвореност за што е можно побрзо решавање на прашањето за името како и подготвеност за директни средби во идниот период.
XS
SM
MD
LG