Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност


Времето ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне, во западните делови ќе има услови за локална нестабилност, краткотраен дожд и ретка појава на грмежи. Температурата ќе се движи од 14 до 25 степени.
Во Скопје и околината сончево со умерена облачност и температура до 23 степени.
XS
SM
MD
LG