Достапни линкови

Бразил е против нови санкции за Иран


Нови санкции за Иран би биле „негативни и неферски“ рече денеска Министерот за надворешни работи на Бразил. Неговата земја е членка на Безбедносниот совет на Обединетите нации. Програмата на исламската земја е „мирољубива“ изјавил бразилскиот министер Целсо Амориум за иранските медиуми, потврдувајки ја бразилската подршка за Иран. Амоним неодамна беше во официјална посета на Техеран.
XS
SM
MD
LG