Достапни линкови

Седуммина осудени на доживотен затвор во Турција


Седуммина мажи денеска добија доживотни затворски казни поради учеството во ланските „убиства на честа“, масакр кој се случи на 20 километри од градот Мардин во југот на Турција. Седуммината се обвинети за стрелање на 44 селани. Мотив за масовното убиство биле заострени односи меѓу две семејства.
XS
SM
MD
LG