Достапни линкови

Поскапува евродизелот


Евродизелот и лесното масло за домаќинство од утре поскапуваат за еден денар, додека цените на бензините остануваат исти, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на Евродизелот е 58,50, а на Екстра лесното масло за домаќинство 47 денари за литар. Безнините Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98 и натаму ќе се продаваат за 70,5 односно 72 денанари за литар.
XS
SM
MD
LG