Достапни линкови

Командант на талибанците загина во Авганистан


Врвен командант на талибанските милитанти и двајца негови помошници денеска загинале во провинцијата Кабул во северниот дел на Авганистан, соопштија денеска од НАТО. Гувернерот на провинцијата потврди дека тројцата милитанти загинале во областа Арчи на 30 километри од градот Кундуз. Уште четорица лица загинале во воздушниот напад.
XS
SM
MD
LG