Достапни линкови

Лидерката на СЗО во посета на Северна Кореја


Кинеските државни медиуми јавија дека лидерката на Светската Здравствена Организација Маргарет Чан пристигнала во посета на Северна Кореја. Предвидено е таа да посети болници и други медицински објекти, наведува агенцијата Ксинхуа, повикувајки се на анонимни извори и не наведувајки други детали.
XS
SM
MD
LG