Достапни линкови

Путин во посета на Италија


Рускиот премиер Владимир Путин доцна синоќа пристигна во Милано, каде што се сретна со неговиот италијански колега Силвио Берлускони. Официјалните разговори се најавени за денеска. Двајцата лидери ќе разговараат за нуклеарната енергија и за зголемување на соработката меѓу двете земји.
Во Италија, Путин доаѓа по дводневната посета на Австрија, а треба да си замине доцна вечерва.
XS
SM
MD
LG