Достапни линкови

„Достоинство“ се жали на притисоци


Здружението „Достоинство“ денеска обвини дека се врши политички притисок врз нив со цел да се создаде раздор меѓу членството. Претседателот на Здружението Стојанче Ангелов изјави дека веќе еден месец се прават обиди за растурање и преминување на членовите во ново здружение. Имаме неколку пратеници и министри кои што предничат во тоа, рече Ангелов, отфрлајки ги обвинувањата дека „Достоинство“се приклонува кон одредени политички партии.
XS
SM
MD
LG