Достапни линкови

Торнадо во САД


Најмалку седуммина загинаа во силното невреме кое ја зафати американската држава Мисисипи. Поради торнадото кое се појави во општината Јазу, прогласена е вонредна состојба во 17 сојузни држави. Силни ветрови се регистрирани и во Луизиана, Арканзас и Алабама. Метеролозите предвидуваат дека торнадото од Мисисипи ќе се движи кон исток.
XS
SM
MD
LG