Достапни линкови

Путин за гасоводот Јужен тек, но и за џудото во Виена


Рускиот премиер Владимир Путин денеска во Виена ќе се сретне со лидерите на Австрија, на разговори околу изградбата на гасоводот Јужен тек. Со овој проект планирано е транспорт на руски гас преку под Црното Море и натаму до Австрија за пазарот на Европската Унија. По состанокот со австрискиот канцелар Вернер Фејман и претседател Хајнц Фишер, Путин ќе присуствува на Европското првенство во џудо во Виена.
XS
SM
MD
LG