Достапни линкови

Г-20 : Целта е рамномерен раст на економијата


Министрите за финансии на Групата 20 во Вашингтон потврдија дека нивна цел е рамномерен и долготраен раст на глобалната економија. Тие на состанокот, како што е соопштено, се обрврзале дека поединачно ќе изработат стратегија за сигурен излез од кризата.
XS
SM
MD
LG