Достапни линкови

Ставревски во Вашингтон: Македонија очекува инвестиции


Вицепремиерот и министер за финансии Ставрески денеска во рамките на пролетните средби на Светската банка и Меѓународниот монетарен фонд во Вашингтон, ќе се сретне со високи претставници од овие две меѓународни финансиски институции.
Тој вчера како што јави МИА, во седиштето на фондацијата Херитиџ одржа презентација за деловниот амбиент и бизнис условите што ги нуди Македонија. Според Ставревски, Македонија од економскиот напредок што го направи изминатите неколку години очекува бенефит во однос на привлекувањето странски инвеститори.
XS
SM
MD
LG