Достапни линкови

Напад врз затворско возило во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека во самоубиствен бомбашки напад врз затворско возило во долината Сват се ранети 10 полицајци. Во возилото во моментот на нападот немало ниту еден затвореник.
XS
SM
MD
LG