Достапни линкови

Додик - БиХ не треба да го признае Косово


Премиерот на Република Српска Милорад Додик повтори денеска дека Босна и Херцеговина не треба да ја признае независноста на Косово. Додик ова го изјавил на средбата во Бања Лука со претставници на косовските срби, а најавил и дека наскоро ќе ги посети србите на Косово.
XS
SM
MD
LG