Достапни линкови

Западот сака да ги уништи економиите на Иран и на Зимбабве, оцени Ахмадинеџат


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат ги обвини западните земји дека се обидуваат да ги уништат економиите на Иран и на Зимбабве. На отворањето на саем во Зимбабве, Ахмадинеџат оцени дека светските сили не сакаат светот да живее во мир и просперитет.
XS
SM
MD
LG