Достапни линкови

Дваесетина загинати во бомбашки напади во Багдад


Во неколкуте денешни напади со автомобили бомби во шиитско предградие на Багдад, како што јавуваат агенциите, загинале над дваесет луѓе, додека стотина биле ранети. Нападите се случиле во близина на шиитски џамии за време на петочната молитва.
XS
SM
MD
LG