Достапни линкови

Белград: нов обид за изолација на србите на Косово


Српскиот премиер Мирко Цветковиќ денеска изјави дека укинувањето на мрежите на мобилните оператори од Србија на Косово било обид за нова изолација на косовските срби. Тој ја повика меѓународната мисија на Косово да ги спречат, како што рече, ваквите инциденти спрема српското население и да придонесат за воспоставување на траен мир на Косово.
XS
SM
MD
LG