Достапни линкови

Силен земјотрес во Чиле, нема извештаи за жртви


Земјотрес со сила од 6,1 стпен според Рихтеровата скала го погоди денеска централниот дел на Чиле, соопшти американскиот институт за геофизика. Засега немало извештаи за евентуални жртви или за материјална штета. Чиле кон крајот на февруари годинава беше погоден од силен земјотрес во кој загинаа 486 луѓе, а штетата беше проценета на 30 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG