Достапни линкови

Мичел во нова турнеја на Блискиот Исток


Специјалниот американски пратеник за Блискиот Исток, Џорџ Мичел денеска започнува нова рунда од шатл дипломатијата со израелците и палестинците со цел да бидат обновени индиректните мировни преговори. Мичел ќе ги посети Ерусалим, Тел Авив, како и градот Рамала на Западниот Брег.
XS
SM
MD
LG