Достапни линкови

Експлозии во Ирак, 7-мина загинати


Седум лица загинале, а 10 биле повредени од неколкуте екплозии на бомби поставени на патот во ирачката провинција Анбар. Бомбите биле поставени во близина на живеалиштата на судии и полицајци во градот калидија, на 83 километри, западно од Багдад.
XS
SM
MD
LG