Достапни линкови

Одлагање на одлуката за американската база во Киргистан


Киргистанската Влада соопшти дека има намера да го одложи донесувањето на одлуката околу судбината на американската воена база за по изборите во октомври. Воздушната база Манас е клучна за снабдување на трупите во Авганистан. Државниот секретар на САД Хилари Клинтон изјави дека Вашингтон добил потврда оти може да продолжи да ја користи базата.
XS
SM
MD
LG