Достапни линкови

Победа на Атлетико, без голови во Хамбург


Во првите полуфинални натпревари од Лигата на Европа синоќа фудбалерите на Атлетико од Мадрид го совладаа Ливерпул со 1:0 со голот на Форлан во 9-та минута, а Хамбургер и Фулам играа нерешено 0:0. Реванш мечевите се закажани за наредната недела.
XS
SM
MD
LG