Достапни линкови

Експлозии на гранати во Банкок


Еден загина а педесетмина се повредени во серија гранатни напади во Банкок, главниот град на Тајланд. Една жена загинала а тројца се повредени, меѓу кои и еден странец во последната експлозија денеска. Насилството изби откако провладините демонстранти се судрија со приврзаниците на опозицијата. Антивладините демонстранти, облечени во црвени маици бараат распуштање на парламентот и итно распишување вонредни избори поради тешката социоекономска состојба во земјата.
XS
SM
MD
LG