Достапни линкови

Деветнаесетмина милитанти загинати во Пакистан


Деведнаесетмина милитанти и еден војник загинаа денеска во вооружен судир во северозападниот дел на Пакистан денеска, соопштија пакистанските воени сили. Војската употребила тешка артилерија во напад на два лоогори на талибанските милитанти во областа Оракзаи. Во нападот загинале петнаесетмина милитанти и еден војник. Претходно, четири милитанти загинале кога група талибанци нападнала безбедносен пункт во градот Кабал во долината Сват.
XS
SM
MD
LG