Достапни линкови

Грција со ЕУ и ММФ ќе преговара за финансиска помош


Грција со претставниците на Европската унија и на Меѓународниот монетарен фонд, ќе преговара 2 недели за евентуалниот пакет финансиска помош , а најдоцна до 15 мај ќе биде усвоена декларација, изјавил грчкиот министер за финансии Јоргос Папаконстантину. На средбите ќе бидат разгледани деталите за економскиот план, со кој се предвидува Грција да добие 45 милијарди евра помош за надминување на кризата.
XS
SM
MD
LG