Достапни линкови

Експлозија на цистерна со нафта во САД,17 повредени


Најмалку 17 луѓе биле повредени, а седумина сеуште се водат за исчезнати по екплозија на цистерна полна со нафта . Екплозијата се случила на брегот на американската држава Луизијана. За време на експлозијата во близина на брегот имало брод со 126 луѓе. Противпожарни екипи сеуште се борат за контрола на пожарот.
XS
SM
MD
LG