Достапни линкови

Убиени членови на иранската ревоулционерна гарда


Тројца членови на иранската елитна Револуционерната гарда, биле убиени во судир со неидентификувани вооружени лица, јавува полу-официјалната новинска агенција Мехр. Според јавувањето на ангенцијата, тројцата членови на револуционерната гарда биле убиени во градот Коу, во северозападен Иран. Во извештајот напаѓачите се опишани како" Анти-револуционерна агенти",но не се соопштуваат повеќе детали.
XS
SM
MD
LG