Достапни линкови

Во Кина ден на жалост за жртвите во земјотресот


Во Кина денеска е ден на национална жалост за жртвите во земјотресот што пред една недела ја погоди западната провинција Чингаи. Притоа, според последните податоци, загинале над 2 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG