Достапни линкови

Двајца повредени во две експлозии во Дагестан


Две лица биле посериозно повредени во две експлозии во руската севернокавкаска република Дагестан. Експлозиите се случиле синоќа во центарот на главниот град, Махачкала. Според извештаите во медиумите, жртвите биле роднини на руски офицер во службата за безбедност кој бил убиен во 2004 година.
XS
SM
MD
LG