Достапни линкови

Прв авион на Хитроу


На лондонскиот аеродром Хитроу, еден од најпрометните во Европа, синоќа слета првиот авион откако тој беше затворен поради пепелта која се прошири над Европа од вулкан во Исланд. Како што оценува агенцијата Асошиетед прес, летовите над Европа постепено се нормализираат, но во авиосообраќајот сеуште владее хаос.
XS
SM
MD
LG