Достапни линкови

Интер- Барселона 3:1


Фудбалерите на Интер ја победија Барселона со 3:1 во првиот натпревар од полуфиналето во Лигата на шампиони. Каталонците поведоа со голот на Педро, но тимот на македонскиот репрезентативец Горан Пандев, кој играше во првите 60- на минути, направи пресврт со головите на Снајдер, Мајкон и Милито. Вечер првиот полуфинален натпревар го играат Баерн и Лион. Реванш- мечевите се закажани за идната недела.
XS
SM
MD
LG