Достапни линкови

Времето денеска променливо, со повеќе сонце


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Попладне ќе има услови за локален дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер претежно од северен правец. Утринската температура се движи од четири до 11, а дневната ќе биде од 16 до 22 степена. Во Скопје слично време, со температура до 19 степени.
XS
SM
MD
LG