Достапни линкови

Убиен лидер на Ал Каеда во Ирак


Ирачките и американските воени сили денеска убија локален лидер на терористичката Ал Каеда, соопштија ирачките власти. Станува збор за трето убиство на терористички лидер во изминативе 24 часа. Лидерот на терористичката келија Ахмед Ал Обеиди загинал во воен напад во провинцијата Нинивех, во северниот дел на Ирак, соопшти портпарол на ирачкото министерство за одбрана.
XS
SM
MD
LG