Достапни линкови

Двајца загинати во Ирак


Двајца загинале во експлозија на такси возило во западниот дел на Иран, јавија локалните медиуми. Новинска агенција „Фарс“ дополнително соопшти дека две лица се повредени во експлозијата во градот Илам. За сега нема дополнителни информации за инцидентот.
XS
SM
MD
LG