Достапни линкови

„Дискавери“ слета во Флорида


Спејс шатлот „Дискавери“ попладнево слета на космодромот Кејп Канаверал во Флорида, соопшти НАСА. Слетувањето на шатлот од вчера се одложуваше поради лошите временски услови. Седуммината астронаути, кои беа на мисија на Меѓународната вселенска станица, поради дожд и магла вчера и рано утрово не добија дозвола да слетаат на космодромот.
XS
SM
MD
LG