Достапни линкови

Бакиев во Белорусија


Претседателот на Белорусија Алјаксандр Лукашенка изјави дека поранешниот претседател на Киргистан Курманбек Бакиев со семејството се наоѓа во Минск. Бакиев замина од Киргистан по немирите во земјата во кои загинаа осумдесетмина. Откако отстапи од функцијата, Бакиев замина во соседен Казакстан, од каде со семејството отпатува за Белорусија.
XS
SM
MD
LG