Достапни линкови

НАСА го одложи слетувањето на „Дискавери“


НАСА го одложи враќањето на спејс шатлот „Дискавери“ на Земјата поради лошите временски услови на космодромот во Флорида. Седуммина астронаути кои беа на мисија на Меѓународната вселенска станица требаше вчера да се вратат на земјата но поради магла слетувањето е одложено за доцна попладнево.
XS
SM
MD
LG