Достапни линкови

Земјотрес во АвстралијаЗемјотрес со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала го огодил денеска западниот дел на Австралија, при што две лица биле повредени, а голем број луѓе евакуирани. Ова е најсилен земјотрес во тој регион во последните 50 години.
XS
SM
MD
LG