Достапни линкови

Средба Медведев - Каримов во Москва


Претседателот на Узбекистан Ислам Каримов е во посета на Москва на разговори со рускиот претседател Дмитриј Медведев. Двајцата лидери имаа неформална средба синоќа, а денеска се очекува да потпишат серија билатерални договори.

XS
SM
MD
LG