Достапни линкови

Рибери и Гову на распит во полиција


Неколкумина француски фудбалски репрезенативци биле распрашувани од полицијата во врска со мрежа на протитуција. Како што јавува Ројтерс, меѓу оние што биле на распит се и Франк Рибери и Сидни Гову, бидејки биле клиенти на еден ноќен клуб во Париз. Француската фудбалска федерација одби да ги коментира овие информации.
XS
SM
MD
LG