Достапни линкови

Убиен заменик градоначалникот на Кандахар


Непознат напаѓач пукал врз заменик градоначалникот на авганистанскиот град Кандахар, кој им подлегнал на повредите на патот кон болница. Никој не ја превзеде одговорноста за нападот, но се верува дека зад атентатот сојат талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG