Достапни линкови

Во Киргистан и натаму инциденти


Киргистанските безбедносни сили денеска се судриле со група демонстранти во предградие на Бишкек каде што во вчерашните нереди загинаа најмалку 3 лица. Според полициски извори, вчера биле повредени 15 цивили и 10-мина полицајци, а 130 лица биле уапсени. Инаку, сеуште не е познато каде се наоѓа соборениот претседател Курманбек Бакиев, кој вчера го напуштил Казахстан.


XS
SM
MD
LG